Sosyal Medya

7Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Sanal Olan Ortamı ? Yoksa İnsanlar mı ? Heryersohbet - Heryer chat

Sanal olan ortammı? Yoksa insanlarmı ? : Merhaba arkadaşlar hepiniz sosyal bir arkadaşlık yada muhabbet diğer adıyla heryer chat sitesinde zaman geçirmiş yada geçirmeye devam ediyorsunuzdur. bu zaman kadar edindiğim terübemmden insanların sanalı okadar çok benimsediği ve kendilerinnde sanallaştığıdır.

HERYERSOHBET  SANAL ORTAM İÇERİK ZENGİNLİGİ Heryersohbet

Neden böyle oluyorki neden bilgisayarıın fişini çektikleri anda insanlarında çıkıp gideceklerini düşünüyorlar.. bu insaların REAL hayatındaki dürüstlüğü nekadar olabilirki ? menfati olmadığı kişiler ile selamlaşırlarmı reel hayatlarında bir komşusunun yardımına koşacak kadar insaniyete sahipmidirler. sıkı bir dostlukları varmıdır? yada arkadaşlıkları samimi, içten, kalpten.. hiç sanmıyorum.. ama arkadaş dost vasfı adında menfaat ilişikleri olan bir sürü insancıklar vardır hayatlarında..

Bazen düşünüyorum benmi çok karamsar düşünüyorum ? sonra bakıyorum izliorum takip ediyorum yanlış giden birşeyler var ama bu bendemi die sorduğumda ise yaptıklarıma bakıyorum hangi derler ya birilerine çamur atarsan önce kendi ellerin kirlenir, ellerimi açıyorum ellerim temiz.. izlemeye devam ediyorum ve görüklerim ise beni haklı çıkartırcasına malesefki gerçek gördüklerim ise sahte gülüşler, sahte bakışlar sahte insanlar, sahte sözler.. samimi olmak çok mu zordur acaba yada dürüstce konuşabilmek doğruları söyleyebilmek zor olmamalı …

insan karşısındaki mutlu olacak die hep doğru bildiklerini içine atabilirmi bu sizin nekadar dürüst olduğunuzu gösterirki. doğruları söyeyenler neden sevilmez.. ? nedeni açık ego insalar egolarını tatmin eden insanları hep sevmişlerdir..bir iş yeri düşünün bir müdür düşünün bu müdür aslında yöneticilik vasıflarının çok az bir kısmını taşıyo bu müdürün yanında çalışan en yakınında olan insan nasıl olabilir sizce müdürden daha zeki ? müdürden daha bilgili ? müdürden daha pratik çözümler üretebilecek yapıda biri ? tabiki hayır böyle bir insan göremessiniz nedenmi çünkü o müdürün pohpohlanmaya, yaptıkalrını onaylayacak, doğru kararlr aldığını söyliyecek, kendisinden daha zeki olduuğunu söyleyebilecek, o iş yerinde çok faydalı harika bi adam olduğunu hissettirecek bir insana ihtiyacı vardır ve yanındaki kişide %100 böyle bir yardımcı olacaktır.. ama doğru olan bumu yaptığı yanlışı ona söyleyip doğru olanı yapmasını önerebilcek cesarette birisi o iş yerinde nekadar barınabilir. ? malesesefki pek uzun zaman değil. ( :

Heryersohbet Sanal ortam da böyle olmuş birileri birşeyler yapar birileride agamsın paşamsın kralsın sensin.. deyip onlaylar.. hani bir söz varya dürüstlük pahalı bir mülktür ucuz insanlarda bulunmaz.. nekadar doğru bir söz dimi siz kendinizden ödün verdikçe ucuzlaşırsınız insanlar sizi satın almaya çalışır ve bunu başarırlar. he bu durumun hoşuna gidecek karakterde satılık insanlarda yokmu var etrafınıza bakın böyle insanlar küçümsenemeyecek kadar çok..

Başlıkta yazdığım sanal olan ortammı? yoksa insanlarmı sorusunun cevabıda az çok ortaya çıkmıştır aslında.. sanal ortam diyorlar gerçek hayattan bir farkı yok bence ama insanlar dersen onlar ortamn yerine sanal olmaya başlamışlar. fişleri çekildiğinde hepsi yok olup gidiyorlar.. umarım etrafınızda böyle insanlar olmaz tek tükte olsa  ortamı sanal kendisi gerçek sanalı sanal gibi değil realde nasılsa sanaldada öyle insanlar ile arkadaş, dost olursunuz.

Not: içimden gelerek yazdığım bazı makalelerimde çok kızgın olduğumu düşündüklerini söyleyen arkadaşlarım olmuştu o yüzden bu küçük eki yazmak istedim öncelikle ben şu an bu makaleyi yazdığımda hiç kızgın sinirli yada asabi bir ruh hali ile yazmadığımı belirtmek isterim yazdıklarım gördüklerim ve yaşadıklarımın yansımasıdır. doğru bildiklerimi yazıyorum fikrinizi düşüncenizi yorum kısmından belirtebilirsiniz..

 

Yazar : 787
20 Haz Ctesi 13:09
60 Görüntüleme

Etiketler:


Gönder

Popüler Yorumlar