Sosyal Medya

8Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Sesli Chat siteleri

SesliChat siteleri Eski yıllardan beri insanlar Sesli sohbet etmek için internet üzerin de yer alan chat uygulamalarından yararlanıyordu. Bu uygulamalar eski yıllar da daha çok yazışma şeklin de gerçekleşmekteydi. Ancak son zamanlar da özellik ile iki bin bir yılından itibaren yapılan araştırmalara göre Sesli chat ortaya çıkmaya başladı. Bu sesli siteler hakkında bilgi verilecek olur ise bu uygulamalar üzerinden yazışırken aynı zaman da konuşma olanağı da mümkün olur. Bu şekil de sohbete birden fazla duyu organı da katılarak iletişim şekli de bu süreç te çok daha aktif bir hale gelmiş olur.

 

Sesli Chat Siteleri

Burada seslichat ve zararları aslında yok denemez, dikkatli kullanılmadığı zaman bir çok zararı da olabilir. Ancak dikkatli bir şekil de kullanılması durumun da güzel arkadaşlıklar da bu siteler aracılığı ile kurmak mümkün olur. Bura da dikkat etmeniz gereken kendinize iyi arkadaşlar seçmeniz ve bu süreç te konuştuğunuz kişiyi de seçmeniz gerek. Bu şekilde olmaktadır

Sesli Chat

Çok eskiden beri insanlar sohbet etme aracı olarak chat siteleri kullanırdı. Ancak bu seslisitelerdaha çok belli duyu organlarına da hitap ederdi. Son zamanlar da bu chat sitelerine artan ilgi ile birlik te sadece yazışma yaparak sohbet edilmek te olan bu siteler sonralar da hem yazışma hem de ses içeren uygulamalara da dönüştürülüp çok daha pratik bir hal almıştır. Bu siteler 2001 yılı sonrasın da sesli chat siteleri hakkında daha fazla yayın yapmaya başladı ve bu siteler de bu şekil de adını da duyurmaya başladı.

Sesli Chat Sitesi dikkat edilmesi gerekenler

Bu sesli chat siteleri ile ilgili bilgi almak için detaylı bir şekil de bilgi almak gerekebilir ancak bu süreç te bazı noktalara da çok dikkat etmek gerek. Bunlardan bir tanesi de karşıdaki kişinin argo kelimeler konuşma süreci. Argo kelime ve sapıkça kelimeler konuşan kişiler siber zorbalık konusun da çok tecrübelidir ve siz de bu süreç te dikkatli olmaz iseniz sorun yaşarsınız.

 Yazar : 612
28 Ağu Çar 18:47
1684 Görüntüleme

Etiketler:


Gönder

Popüler Yorumlar