Sosyal Medya

8Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Seslisiteler,sesli siteler

Seslisiteler: Sesli siteleri, Aşklara sevda açan güzel dostluk kuran sohbet hizmeti veren bir arada olup dünyanın en büyük SesliYorum.com sitesine giriş ücretsizdir.

Sesli sitelerin bu derece hayatımıza girmesiyle birlikte gelen pek çok özelliğin yanı sıra kameralı sesli chat üzerinden sohbet etme imkanları arttı. İnternet hayatımızın her alanında, gerek bilgi edinme gerekse vakit geçirme anlamında olmazsa olmazlarımız arasına girmiştir. İnterneti sadece bilgi edinmek, vakit geçirmek, çalışmalar yapmak gibi eylemler için kullanmıyoruz. Duygusal boşluklarımıza da bir çare olarak interneti sevgili edinebilmek için de kullanıyoruz. Bu konumuzda “internetten sevgili yapma” modasına değineceğim.

İnternetten sevgili yapılır mı ? Öncelikle şunun altını çizmek gerekiyor. İnternetten karşı cinsiniz ile sadece tanışabilirsiniz. Sevgili olmak, beraber olmak vb. konular tanışma sonrasında birbirinize karşı oluşan “elektrik” diye tabir edilen şeye bağlıdır. İnternette konuşmaya başlayan her iki kişinin de amacı sevgili bulmak dahi olsa eğer bir etkilenme söz konusu değil ise eliniz boş kalacaktır. Evet internette aradığınız her şeyi bulmak mümkün. Kısa süreli zaman geçirmek istediğiniz bir insanı da evlenmek isteyeceğiniz bir insanı da hatta farklı cinsel tercihlere sahip insanları da bulmanız mümkün. İnternetten Sevgili Nasıl Bulurum ? Kötü bir haberim var. Hiç kimse kollarını açmış sizi beklemiyor. Ancak siz yine de internette sevgiliyi doğru yerde aramalısınız.

1.Yol : Sesli siteleri: Kameralı sesli siteler biraz daha eski zamanda iyi bir yoldu ancak bunun iyi bir ticari gelir kaynağı olduğu anlaşıldığından bu yana internette bulunan arkadaşlık siteleri para tuzaklarına dönüşmüş durumda. Nadiren şansınız varsa oralara birileri ile tanışabilir, görüşebilirsiniz.

2.Yol : Sosyal Platformlar : Forumlar, Soru cevap paylaşımlı siteler, Sesli sohbet, Sesli chat, Sesli siteler, Facebook Twitter, İnstagram vb. bu konumda değerlendireceğim. Bu tip sitelerde mantıklı fikirler, paylaşımlar ve güzel bir profil fotoğrafıyla daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Eğer ciddi bir ilişki peşindeyseniz ortak arkadaş grubuna dahil insanlarla tanışma eğiliminiz sizin için daha başarılı olacaktır. Aksi taktirde tanımadığınız insanlarla muhabbet kurma çabasına girdiğiniz taktirde oldukça uzun bir yolunuz olduğunu söylemeliyim. Hiçbir zaman internetten sevgili bulmanın bir yolu, bir kolayı olduğunu düşünmeyin. Klasik bir şekilde insanların birbirinin sohbetinden, fotoğrafından etkileşime girme yoluyla durum sanal alemden reel aleme geçiş yapar. Yani sohbet ettiğiniz kişi ile ya muhabbetiniz uyuşur ya da uyuşmaz. Uyuşmuyorsa zorlamanın bir gereği yok çünkü zorlasanız da bir netice alamayacaksınız.

İnternetten Tanıştığım birine güvenebilir miyim ? Evet Güvenebilirsiniz. Ama sonra güvendiğiniz dağlara kar yağarsa çok şaşırmayın. İnsan düşünürken farklı düşünür yaşantısı ise düşündüğünden çok farklıdır. İnternette sohbet ederken, mesajlaşırken her iki tarafta düşünüp yazma imkanına sahip olduğu için oldukça mantıklı, isabetli cümleler kurabilir. Ancak gerçekte o kadar etkileyici, büyüleyici cümleleri kuramayacaktır. İnternetten tanışacağınız birini ancak kafanızda nasıl bir sevgili istiyorsanız ona göre şekillendirmeye başlayacaksınız. Ta ki buluşup görüştüğünüzde kafanızda canlandırdığınız kişi ile karşınızdakinin alakası olmadığını görene kadar. Çünkü neyi arıyorsan karşındakini ona benzeteceksiniz ister istemez. Çünkü internette mesajlaşırken büyük oranda hayal gücünüzü kullanıyorsunuz.

Gelelim madalyonun diğer tarafına.. Siz neden internette sevgili arıyorsunuz ? Bu soruyu kendinize cevaplayın. Belki medeni cesaretiniz yok, belki o derece çaresizsiniz, belki niyetinizde ciddi değilsiniz, belki sadece kaçamak peşindesiniz, belki sosyal ortamda çok dikkate alınmayan birisiniz, belki pek çok dengesizlikleriniz yüzünden mevcut çevrenizden sevgili edinmeniz zor belki de mükemmeli aradığınız için son çareyi internette buldunuz. Unutmayın sizinle internetten sevgili olacak kişi de sizden farklı olmayacaktır. Nadiren düzgün ve uzun süreli ilişkiler yaşandığını kendi çevrenizden de görebilirsiniz. Bir olumsuz yönünü daha söylemek istiyorum. Asla yalnız değilsiniz. J internette her zaman arayışta olan kişiler birden fazla alternatif yaratmaya çalışır. Seninle görüşürken senden daha iyi olanı kaçırmayacaktır. Seninle birlikteyken bile internetten birileri ile tanışma eğiliminde olacaktır. Benden küçük bir tavsiye : Asla ilerisini düşünmeyin, hayal etmeyin. Maksadınız sadece tanışmak olsun. Bol şanslar.

Yazar : 612
17 Eyl Salı 22:55
1212 Görüntüleme

Etiketler:


Gönder

Popüler Yorumlar